Фаріон: Гордон повинен публічно попросити вибачення у доктора філологічних наук, професора Фаріон. Бажано на колінах

Гордон 2
Фаріон: Гордон повинен публічно попросити вибачення у доктора філологічних наук, професора Фаріон. Бажано на колінах

Колишній народний депутат від "Свободи" Ірина Фаріон в ефірі "Незалежного телевізійного агентства" 28 листопада озвучила три вимоги до журналіста, засновника інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона.

Суперечка між Фаріон і Гордоном розгорілася в листопаді. Гордон запропонував Фаріон разом, у присутності телекамер, пройти поліграф і відповісти на запитання, чи не є вона агентом російських спецслужб і чи немає у неї психічного захворювання. Політик погодилася, після чого припинила відповідати на дзвінки журналістів "112 Україна", а пізніше повідомила, що пройшла тестування на детекторі брехні одна, без Гордона.

"Я потребую від цього недостворіння приїхати до Старого Угринова (це на Франківщині, нехай собі карту купить, щоб знав, де то є), упасти там на землю, яка першою відчула ноги маленького Степанка Бандери, і попросити пробачення у Степана Бандери і всіх бандерівців за те, що воно сказало, що Степан Бандера нацистський прихвостень. Воно ж хворе! Нехай поїде і висповідає у присутності місцевих ксьондзів і преси", – озвучила Фаріон першу вимогу.

Крім того, екс-депутат закликала Гордона вибачитися перед нею.

"Друге. Він має публічно на "112 каналі" попросити пробачення у доктора філологічних наук, професора Ірини Фаріон. Це я, чуєш мене, Гордон? Бажано на колінах", – сказала екс-нардеп.

Третя вимога Фаріон пройти поліграф і відповісти на запитання про причетність до ФСБ РФ.

У цьому ж ефірі екс-депутат сказала, що "русский мир" є там, де є "русский язык". "Вибачте, тоді російськомовне "насєлєніє" загрожує мені. А якщо мені щось загрожує, я буду змагатися найрізноманітнішими, найхимернішими, найпідступнішими і найперпендикулярнішими методами. Тому що я, українка, тут у своїй державі маю панувати. Вам подобається російська мова? Купили квиток і пиляйте до Росії, до Московії", – заявила Фаріон.

За її словами, поняття "російськомовноє насєлєніє" не закріплено в Конституції України, це "тавро окупанта і символ поразки українця перед московитом". "Тобто якщо у нас в Україні є певна категорія людей, яка хизується з того, що вони – трофеї Путіна, то яке мені до них діло? Моє завдання – максимально їх нейтралізувати. І реально не дати цим людям ні освіти, ні роботи. Тоді вони защебечуть українською мовою наступного дня", – сказала колишній депутат.

Фаріон також заявила, що її не цікавлять почуття російськомовних учасників АТО. "Мене цікавить, чи виконують вони закон України про Збройні сили. Стаття 13 цього закону чітко каже: мова Збройних сил – українська. Не вмієте читати? Тоді тим більше забирайтеся", – зазначила політик.

ВІДЕО

Відео: editor GORDON / YouTube

16 листопада в ефірі телеканала "112 Україна" сталася перепалка між Гордоном і Фаріон. Гордон сказав, що всі громадяни України повинні володіти українською мовою, але не можна забороняти розмовляти іншими мовами і силою примушувати вчити українську. Фаріон відповіла, що "категорично не сприймає такої позиції. "Мова – це не зі сфери вподобань. Це категорія влади: чия мова – того і влада", – сказала колишній депутат. Вона запропонувала діяти "жорстко й безапеляційно": "Роботи – не дати, освіти – не дати". Після цього Гордон припустив, що Фаріон "або російський агент, або психічно хвора людина", і запропонував їй разом пройти детектор брехні.

23 листопада на сайті "Вголос" була опублікована фотографія Фаріон із поліграфом і повідомляли (без подробиць), що колишній депутат пройшла детектор брехні. 27 листопада "Вголос" оприлюднив розгорнутий матеріал про це. Експерт-поліграфолог Олег Ясинський, який тестував Фаріон, розповів виданню, що вона "не співпрацювала зі спецслужбами іноземних держав з імовірністю 90,35%".

Гордон не повірив у результати тестування і знову запросив Фаріон пройти детектор брехні разом. "Якщо ви не погодитеся на цю пропозицію, я буду вважати вас агентом ФСБ Росії або КДБ СРСР", – звернувся він до Фаріон 23 листопада.

29 листопада Гордон повідомив, що від виконавчого директора Всеукраїнської асоціації поліграфологів Володимира Ведмедя отримав інформацію про поліграфолога, який тестував Фаріон. За даними Ведмедя, у Ясинського російська ліцензія. Її він здобув у травні цього року спеціально для роботи в Україні.