"Другий ніж у спину": Геращенко про голосування Білорусі за резолюцію по Криму

5 канал

Під час голосування за оновлену резолюцію щодо ситуації в окупованому Росією Криму у вівторок, 14 листопада, Білорусь проголосувала проти документу. Таку позицію аж ніяк не можна назвати нейтральною. На цьому наголосила віце-спікер парламенту Ірина Геращенко на сторінці у Facebook.

"Це - не нейтральна позиція, а цілком конкретна. Нейтральні країни бодай утрималися, Білорусі знову не вистачило "нейтральності" для інакшої від РФ позиції. Але при цьому Мінськ претендує на певні миротворчі лаври, наголошуючи, що створює нейтральний майданчик для переговорів по Донбасу", - зауважила Геращенко.

Представник України у Мінську наголосила: "Я як український політик і як учасник переговорів в Мінських групах, розцінюю вчорашнє голосування білоруської делегації у Третьому комітеті ООН по резолюції по Криму, як таке, яке йде врозріз з гучними заявами про нейтральність".

"Це другий ніж в спину Україні. Після подібного минулорічного голосування. Викладаю свою позицію максимально дипломатично, мовчати не вважаю за можливе", - підкреслила Геращенко.

Як інформував 5.UA, 14 листопада Третій комітет ООН ухвалив оновлений проект "кримської" резолюції. Оновлений документ вимагає від Росії зняти заборону на Меджліс у Криму – відповідно до рекомендацій Міжнародного суду ООН. А також забезпечити на півострові освіту кримськотатарською та українською мовами.

Документ підтримали більше 70 країн, майже стільки ж утрималися, але ще 25 людей проголосували проти. Серед них – Росія та Білорусь.