Призов на військову службу в Криму порушує норми міжнародного права, - МінТОТ

Цензор.НЕТ
Призов на військову службу в Криму порушує норми міжнародного права, - МінТОТ

Про це йдеться у заяві відомства, повідомляє Цензор.НЕТ.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Україна вимагає від РФ скасувати призов на військову службу в окупованому Криму, - МЗС

"Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України наголошує, що такі дії Російської Федерації є прямим порушенням норм міжнародного гуманітарного права, і закликає міжнародне співтовариство вжити подальших консолідованих кроків для посилення тиску на Російську Федерацію через зухвале нехтування Російською Федерацією правил міжнародного співіснування", - сказано в заяві.

У міністерстві додали, що організація призову жителів тимчасово окупованої території України на військову службу до російської армії прямо порушує положення Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року, статтею 51 якої передбачено заборону примушувати громадян окупованої території служити в збройних або допоміжних силах держави-окупанта. Будь-який тиск або пропаганда на користь добровільного надходження в армію також забороняється.

Також читайте: Окупанти призвуть 2 тис кримчан у російську армію

Після анексії Криму російська влада четвертий рік поспіль продовжує набір кримчан до лав своєї армії. Масованою пропагандою служби в Збройних силах Росії супроводжуються багато масових заходів на півострові. Кримчан на вулицях призивають на службу в російську армію всупереч міжнародному законодавству і рішенням Генасамблеї ООН, які це забороняють.