Росія проведе військово-морські навчання з Китаєм в Балтійському морі

Гордон
Росія проведе військово-морські навчання з Китаєм в Балтійському морі

Із 21 до 28 липня Росія та Китай проведуть спільні військово-морські навчання в акваторії Балтійського моря "Морська взаємодія – 2017", повідомляє прес-служба міністерства оборони Російської Федерації.

У навчаннях використають приблизно 10 кораблів і суден різних класів, понад 10 літаків і вертольотів ВМС двох країн.

Активна фаза російсько-китайських навчань пройде з 24 до 27 липня, під час якої сторони відпрацюють низку спільних дій на морі, а також проведуть тренування зі спільної організації протичовнової, протиповітряної та протикорабельної оборони.

У російському оборонному відомстві підкреслюють, що вперше навчання "Морська взаємодія" організували у 2012 році і відтоді проводять регулярно.

У вересні 2017 року на території Білорусі заплановані навчання "Запад – 2017". Вони об'єднають понад 100 тис. військових. Це будуть найбільші російські навчання з 2013 року.

20 березня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що навчання мають бути доступними для спостереження міжнародних організацій, зокрема НАТО. На думку міністра оборони Естонії Маргуса Цахкна, Росія може використовувати "Запад – 2017", щоб розмістити тисячі солдатів у Білорусі як попередження НАТО.

16 червня командувач сухопутних військ США в Європі генерал-лейтенант Бен Годжес зазначив, що під час навчань війська НАТО посилять свою присутність у східних країнах Альянсу.