Іран повністю дотримується умов ядерної угоди - глава МАГАТЕ

Новое Время 1
Іран повністю дотримується умов ядерної угоди - глава МАГАТЕ

Глава Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Юкія Амано заявив, що Іран виконує всі взяті на себе зобов'язання в рамках Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) за ядерною угодою, повідомляє прес-служба організації.

"Як я вже повідомляв Раді керуючих, зобов'язання, взяті Іраном і пов'язані з ядерною зброєю в рамках СВПД, здійснюються", - сказав Амано.

Як наголошується в повідомленні, Іран зараз застосовує додатковий протокол до Угоди про всеосяжних гарантії з МАГАТЕ, який надає агентству більший доступ до даних з ядерної діяльності Тегерана.

Глава МАГАТЕ підкреслив, що щодо ядерної угоди до теперішнього часу Іран піддається "найжорсткішій системі перевірок у світі".

Раніше президент Ірану Хасан Рухані заявив, що Тегеран продовжить дотримуватися міжнародної угоди щодо ядерної програми, незважаючи на критику президента США Дональда Трампа.

Нагадаємо, що 13 жовтня президент США Дональд Трамп оголосив про своє рішення щодо ядерної угоди з Іраном. За його словами, Вашингтон не буде підтверджувати повне дотримання Тегераном умов ядерного угоди, і попередив, що Штати можуть вийти з нього.