Акціонери QIWI відмовилися від $700 млн

Finance.UA
Акціонери QIWI відмовилися від $700 млн

Акціонери QIWI відмовилися від $700 млн фінансової корпорації “Відкриття”. Оферта не відбулася, акції QIWI обвалилися.

“Відкриття Холдинг” і її дочірня кіпрська компанія не змогли викупити акції QIWI в рамках оферти. Місяць тому фінансова корпорація виставила оферту на придбання майже 25 млн акцій QIWI, але для цього було необхідно отримати згоду власників понад 20 млн паперів. Викуп паперів мав проходити по ціні $28 за папір, тобто з істотною премією до поточної ринкової ціни.

Загальна сума викупу оцінювалася майже в $700 млн, однак власників акцій ця пропозиція не вразила.

В результаті оферта, термін якої закінчувався вночі 14 липня, провалилася, і акції QIWI впали майже на 10%. У “Відкритті” дещо здивовані відмовою деяких акціонерів продати свої папери, позаяк вважають пропозицію про викуп досить щедрою. Разом з тим, експерти відзначають, що ситуація з офертою була недостатньо прозорою: ринку не була надана детальна інформація про доцільність угоди і потенційну синергію.

Зазначимо також, що “Відкриття” вже є акціонером платіжного сервісу. На початок червня 2017 р. фінансовому холдингу належало близько 8,85% акцій класу B. Якби оферта була виконана, частка в паперах класу B досягла б 63,85%, а загальна частка в голосах – 14,4%.

Капітал QIWI розділений на акції класу B і класу A. Акції класу A – 10 голосів, B – 1 голос. Всього налічується 15,52 млн акцій класу A і 45,08 млн – класу B.