Клімкін прокоментував освіту українців у Румунії (видео)

Дзеркало Тижня 1
Клімкін прокоментував освіту українців у Румунії (видео)

За словами міністра, у Румунії є тільки один український ліцей на 60 тисяч українців.

У Румунії недостатньо навчальних закладів, які викладають українською мовою, необхідно збільшити кількість українських класів, вважає міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Під час виступу в Бухаресті після зустрічі зі своїм румунським колегою Теодором Мелешкану Клімкін заявив про те, що знає, яким чином Румунія сприяє українській освіті, але хотів би, щоб держави разом зробили більше.

За словами міністра, в Румунії є тільки один український ліцей на 60 тисяч українців. Клімкін запропонував румунським колегам спільно розробляти методики викладання українською мовою і збільшувати кількість українських класів.

Він також додав, що для України важливо, щоб освіту рідною мовою могли отримати всі українці, які проживають в Румунії.

Міністр також підкреслив, що влада України не збирається закривати існуючі румунські школи, а навпаки, має намір сприяти їхньому розвитку.

Крім того, він зазначив, що майбутні рекомендації Венеціанської комісії будуть враховані Україною під час підготовки закону про середню освіту.

Як повідомлялося, 12 березня Клімкін відвідав з робочим візитом Будапешт і обговорив закон про освіту з міністром закордонних справ угорської республіки Петером Сіярто. За підсумками зустрічі голова МЗС Угорщини заявив, що Будапешт продовжить блокувати євроінтеграційні ініціативи Києва.

Читайте також: У Румунії виступають за конструктивний діалог з Україною щодо освітнього закону – МЗС

Нагадаємо, що 12 жовтня ПАРЄ провела термінові дебати щодо прийнятого в Україні закону "Про освіту", зокрема за ст.7, що стосується мови викладання. Згідно затвердженої резолюції закон не забезпечує право нацменшин навчатися рідною мовою і істотно скорочує їх права. Також ПАРЄ просить у повній мірі забезпечити виконання висновків Венеціанської комісії щодо цього закону.

Раніше постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба повідомив про те, що експерти Ради Європи позитивно оцінили реформу освіти в Україні.

Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакції на цей закон деяких країн читайте в матеріалі Василя Балушка "Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter