Україна налагодила випуск снарядів великого калібру: з'явилися фото та відео вогневих випробувань

Сегодня 1
Україна налагодила випуск снарядів великого калібру: з'явилися фото та відео вогневих випробувань

Державна акціонерна холдингова компанія "Артем", яка входить до складу "Укроборонпрому", налагодила випуск 152-мм артилерійських снарядів та успішно провела їхні вогневі випробування.

Як заявив генеральний директор "Укроборонпрому" Павло Букін, новий осколково-фугасний артилерійський снаряд призначений для знищення живої сили, артилерії і вогневих засобів противника, а також для руйнування оборонних укріплень та об'єктів.

Зокрема, снаряд призначений для стрільби з однієї з найбільших далекобійних артилерійських систем, які є на озброєнні ЗСУ, – "Гіацинт".

"Кооперація підприємств Концерну дозволила в найкоротші терміни налагодити виробництво артилерійських боєприпасів для потреб ЗСУ. Це важливий крок, що підвищує боєздатність української армії", – заявив він.

Також Букін додав, що снарядам належить пройти серію випробувань під керівництвом представників Міноборони, і лише після цього розпочнеться їхнє серійне виробництво.

Нагадаємо, раніше секретар РНБО Олександр Турчинов розповів про українські боєприпаси, які "не підкачали".

Також варто нагадати, що директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, військовий експерт Сергій Сгурец пояснював, що українська артилерія має дефіцит боєприпасів, які занадто дорого купувати за кордоном: один постріл боєприпасу 152-мм коштує 2,4 тисячі євро, а таких потрібно сотні тисяч. Він пояснив, як в українській армії неадекватно перевитрачають боєприпаси для артилерії.