Не варто сподіватися на повернення Криму – глава розвідки Німеччини

Факти ICTV

Росія прагне повернути собі роль лідера на європейському континенті. Тож за президентства Володимира Путіна відносини Росії та Заходу навряд покращаться – складно буде й надалі.

Силові амбіції Росії зростатимуть, тож “не варто більше плекати надії щодо питання Криму”, переконаний глава Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND) Бруно Каль у Мюнхені, пише видання Süddeutsche Zeitung, передає DW.

За його словами, Росія прагне повернути собі роль лідера на європейському континенті – зокрема, “послабити Євросоюз і відштовхнути США, а особливо – вбити між ними клин”.

Саме тому, на думку Каля, “замість партнера у сфері європейської безпеки ми маємо в Росії, скоріше, потенційну загрозу”.

Читайте: Чому Путін не погодиться на мир в Україні

Глава BND також додав, що Росія буде “незручним сусідом”. Країна збільшила радіус дії у політиці безпеки, тому є реальна загроза від розміщених “навколо” Калінінграда ракет малої дальності.

Разом із тим, Бруно Каль закликав налагоджувати з Москвою “тісні зв’язки”, тримати відкритими канали спілкування і стежити за тим, щоб контакти з Росією не вичерпалися зовсім.

Ми вже писали про те, що протягом минулого року російські хакери атакували ЗМІ, телекомунікацію та енергетику Великої Британії.