Генасамблея ООН розгляне резолюцію по Криму в грудні

Сегодня 2
Генасамблея ООН розгляне резолюцію по Криму в грудні

Генеральна асамблея ООН розгляне резолюцію "Положення в області прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь" в грудні.

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

"Наступним кроком стане розгляд проекту резолюції на пленарному засіданні ГА ООН в другій половині грудня 2017 року і головне – примус Російської Федерації до її повного виконання", – йдеться в повідомленні.

У міністерстві закордонних справ пояснили, резолюція, схвалена у вівторок профільним комітетом Генасамблеї, "є логічним продовженням минулорічної резолюції Генасамблеї 71/205 з приводу прав людини в окупованому Криму".

Внесення нового документа на розгляд ГА ООН обумовлено продовженням злочинної політики РФ в окупованому Криму, а також тим фактом, що Росія не виконала жодного положення попередньої резолюції, лише нарощуючи репресії на півострові, пояснили в зовнішньополітичному відомстві.

"Нинішня резолюція має на меті змусити Росію як державу-окупант припинити грубі порушення прав і основних свобод людини", – заявили в МЗС.

Як відомо, 14 листопада Третій комітет Генасамблеї ООН ухвалив оновлену резолюцію з прав людини по анексованому Криму.

5 жовтня Європарламент прийняв жорстку резолюцію щодо репресій Росії в Криму. Європарламентарі вважають за необхідне застосувати санкції до усіх причетних до порушення прав людини на півострові.