Найєм повідомив, що законопроект про звільнення голів антикорупційних органів рішенням Ради зняли з порядку

Гордон 1
Найєм повідомив, що законопроект про звільнення голів антикорупційних органів рішенням Ради зняли з порядку

Верховна Рада не буде 7 грудня розглядати законопроект №7362, який дає можливість народним депутатам звільняти керівників Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), а також членів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), спрямований проти НАБУ. Про це у Facebook повідомив парламентарій від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм.

За його словами, ініціативу вже зняли з порядку денного.

"Коли-небудь події цієї ночі увійдуть до підручників історії. Зараз просто повірте на слово: тверезість окремих політиків, реакція громадськості, ЗМІ та особисті контакти безлічі активістів у міжнародних організаціях відіграли не останню роль у цій історії", – додав Найєм.

Водночас депутат визнав, що атаки на антикорупційні органи продовжать.

"Тимчасово ми протрималися, і завдяки і насамперед тому, що нам не все одно, ми повільно, але вчимося домагатися результату не тільки вулицею. Хто програв – і так очевидно: документ подавали за особистими підписами керівників двох фракцій, БПП і "Народного фронту". Виграли всі ми", – резюмував політик.До цього нардеп від БПП Сергій Лещенко заявляв, що Рада може проголосувати за законопроект, який стане "вбивством НАБУ", 7 грудня.

6 грудня глави фракцій Блоку Петра Порошенка та "Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували законопроект №7362, яким пропонують надати Верховній Раді право висловлювати недовіру главам НАБУ, Державного бюро розслідувань, САП та членам НАЗК.

Згідно з ініціативою, питання про висловлення парламентом недовіри керівникам відомств можуть виносити на розгляд парламенту за пропозицією президента, Кабінету Міністрів або 150 народних депутатів. Висловлення недовіри зазначеним посадовцям спричиняє їхню відставку.

Законопроект засудили міжнародна антикорупційна організація Transparency International, коаліція експертів "Реанімаційний пакет реформ" (об'єднує 80 організацій) і директор Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.

Екс-помічник заступника глави Пентагону з питань України та Євразії Майкл Карпентер зазначив, що буде рекомендувати скоротити всю урядову допомогу Вашингтона Києву, якщо Рада зважиться на звільнення директора НАБУ Артема Ситника.