Найєм про пропозицію звільняти голів антикорупційних органів рішенням Ради: Це останній удар по НАБУ

Гордон
Найєм про пропозицію звільняти голів антикорупційних органів рішенням Ради: Це останній удар по НАБУ

Зареєстрований сьогодні законопроект, який дозволяє народним депутатам звільняти керівників Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), а також членів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), спрямований проти НАБУ. Таку думку у Facebook висловив народний депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм.

Він назвав документ "останнім ударом по НАБУ" і "маразмом".

За словами нардепа, "після заяв Держдепартаменту та Євросоюзу це виглядає як постріл собі в ногу".

"Складається стійке відчуття, що розпочався сезон танців на граблях, але нам про це просто забули повідомити", – написав Найєм.

Він звернув увагу, що законопроект "розширює права аудитора", надаючи йому право перевіряти у НАБУ не лише кримінальні провадження, а й оперативно-розшукові заходи, у тому числі негласні.

"По суті, аудитор стає прокурором", – уважає нардеп.Сьогодні нардеп від Блоку Петра Порошенка Артур Герасимов і нардеп від "Народного фронту" Максим Бурбак зареєстрували законопроект, який у разі ухвалення дасть можливість Верховній Раді висловити недовіру директору Національного антикорупційного бюро України без передбаченого зараз аудиту. У тому ж законопроекті передбачено звільнення парламентом керівників САП і Державного бюро розслідувань, а також членів НАЗК.

Останнім часом претензії до НАБУ висувають у Генпрокуратурі, НАЗК і Службі безпеки України. Зокрема генпрокурор Юрій Луценко стверджує, що бюро незаконно прослуховувало майже сотню телефонів людей, серед яких були представники охорони президента, народні депутати та судді.

НАБУ – правоохоронний орган, який займається розслідуванням корупційних правопорушень вищими посадовими особами. НАБУ почало працювати у квітні 2015 року. Тоді ж його директором президент України Петро Порошенко призначив юриста Артема Ситника, який пройшов конкурсний відбір.