Турчинов пояснив, чому не ввів військовий стан після захоплення Криму

АСН
Турчинов пояснив, чому не ввів військовий стан після захоплення Криму
Турчинов пояснив, чому не ввів військовий стан після захоплення Криму

Воєнний стан в Україні після захоплення Криму Росією не було введено через необхідність провести вибори. Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов на засіданні суду, передав кореспондент АСН.

"27 лютого ввечері я дав розпорядження підготувати відповідний указ про введення воєнного стану, отримати політичну підтримку якого планував 28 лютого. Однак мої колеги не підтримали таке рішення", - зазначив чиновник.

За його словами, введення воєнного стану допомогло б "трохи заспокоїти ситуацію", коли з подачі Кремля країну охопили сепаратистські мітинги і сіялася російська пропаганда в ЗМІ і соцмережах. При цьому він додав, що разом з тим введення воєнного стану суворо обмежує права громадян.

За його словами, парламент вирішив провести вибори нового, легітимного, президента, якого визнає, зокрема, і Росія. Таким чином, Україна зупинила посягання з боку РФ і Віктора Януковича під приводом відсутності легітимної влади в країні.

Нагадаємо, 29 червня 2017 року Оболонський районний суд ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження стосовно четвертого президента України Віктора Януковича. За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.