США передали Україні військового обладнання на майже $6 млн: чи чекати на ПТРК Javelin (Відео)

5 канал 1

Прилади поїдуть на передову, де за їхньою допомогою армійці зможуть вчасно виявити диверсійні групи супротивника, які зазвичай здійснюють вилазки під покровом ночі. Загальна вартість обладнання - 5 мільйонів 800 тисяч доларів.

"Сьогодні ми тут для передачі 2,5 тисяч приладів нічного бачення нашим партнерам - Збройним Силам України. З ними кількість приладів нічного бачення, які ми надали, збільшиться майже вдвічі", - каже посол США в Україні Марі Йованович.

Завдяки цим приладам бійцям на передовій ночами буде безпечніше. Завдяки ним ворога можна буде помітити вже за 300 метрів. А ще - зображення тут чіткіше та якісніше, порівняно з наявними приладами у війську.

"У приладі використовується електролітичний перетворювач третього покоління. Це один із сучасних приладів, що дозоляє бачити місцевість на 350 метрів і розпізнавати людину на відстані 300 метрів", - пояснює начальник озброєння ЗСУ Микола Шевцов.

Приладам раді, втім головне, що цікавить журналістів - коли ж Україна отримає омріяні протитанкові системи Javelin. Посол Марі Йованович на це запитання відповісти не може й каже, що програма ще узгоджується в Конгресі.

Зі свого боку Головнокомандувач українського війська Віктор Муженко запевнив: зустрічати ракети готові.

"Вже попрацювали експертні групи, які ознайомились з місцями зберігання, місцями підготовки наших військовослужбовців. У нас немає по цьому ніяких особливих проблем,тому ми чекаємо на пришвидшення процедури передачі нам "Джевелінів", - відзначив Головнокомандувач ЗСУ.

Загалом цього року Америка виділила на допомогу Україні 350 мільйонів доларів. На що саме спрямують кошти - ще вирішують. У Генштабі ЗСУ пріоритетними назвали посилення засобів ППО, радіоелектронної боротьби, антиснайперські системи та безпілотники.

Євгенія Подобна, Сергій Новіков, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: