Назарбаєв пояснив, чому казахам не підходить кириличний алфавіт

Експрес
Назарбаєв пояснив, чому казахам не підходить кириличний алфавіт

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив, що кириличний алфавіт спотворює казахську мову, передає портал Tengrinews.kz.

«У казахській мові немає "щ", "ю", "я", "ь". Використовуючи ці літери, ми спотворює казахську мову, тому [з введенням латиниці] приходимо до основи. Це найважливіший захід. Але тут наскоком не можна, будемо поступово і вдумливо підходити», - заявив Назарбаєв.

Він додав, що викладання на латиниці в перших класах шкіл почнеться в 2022 році. «Діти почнуть вчитися, я думаю, це швидко станеться, тому що сьогодні всі діти вчать англійську мову, а там латиниця», - зазначив глава держави.

12 квітня Назарбаєв доручив уряду скласти графік переходу казахського алфавіту на латиницю. Він нагадав, що повністю відмовитися від кирилиці Казахстан повинен до 2025 року. За словами казахстанського лідера, новий алфавіт дозволить ефективніше модернізувати суспільство, полегшить комунікацію із зовнішнім світом, допоможе дітям швидше вчити англійську мову.

У Казахстані, а також серед казахів, які проживають в республіках колишнього СРСР, в даний час використовується казахський кириличний алфавіт. Латиницю використовують деякі казахські діаспори за кордоном (зокрема, в Туреччині). У КНР і ряді інших країн казахські громади використовують арабське письмо.