Чи вигідна для України зміна держсекретаря США

Канал 24 3
Чи вигідна для України зміна держсекретаря США

Про це у прямому ефірі, перебуваючи у Вашингтоні, кореспондент "Голосу Америки" Тетяна Ворожко.

Частково причиною звільнення стали розбіжності щодо іранської угоди. Також відомо, що відносини між Дональдом Трампом і Рексом Тіллерсоном були напруженими досить довго, а особливо з жовтня минулого року, коли останній назвав Президента США дурнем, а потім не поспішав вибачатися чи заперечити свої слова.

Читайте також: Трамп теж вважає Росію винною в отруєнні Скрипаля

Ще однією популярною версією звільнення Тіллерсона є те, що Трамп відчував необхідність змінити держсекретаря перед початком переговорів з лідером Північної Кореї. Майк Помпео – єдиний, хто впритул підійшов до того, щоб закликати зміну режиму в Північній Кореї, що можна назвати таким собі тиском. Натомість Тіллерсон говорив про більш дипломатичні методи і кроки, зрештою – він опинився відрізаним від процесу прийняття рішення взагалі. А от Майк Помпео протягом 10 та 11 березня 2018 року досить часто з'являвся на американських телеканалах, розповідаючи про рішення розпочати переговори Трампа з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином. Насправді, яка справжня причина таких змін – досі новідомо.

Щодо прихильності Майка Помпео до України, політик робив досить послідовні заяви щодо рішучих дій відносно Росії, коли ще був на посаді конгресмена. Вже являючись Директором ЦРУ у 2014 році він відвідав Україну у складі конгресової делегації. Тоді він говорив про наміри Росії контролювати Україну і також критикував адміністрацію Обами за те, що вона не достатньо рішуча в тому, аби допомагати Україні протистояти російській агресії.

Нагадаємо, політолог-міжнародник Пітер Залмаєв розповів, чого Трамп не зміг пробачити Тіллерсону.