100 тисяч мусульман рохінджа переселять на безлюдний острів

Дзеркало Тижня 1
100 тисяч мусульман рохінджа переселять на безлюдний острів

Бангладеш таким способом хоче вирішити проблему біженців.

Бангладеш працює над тим, щоб перемістити 100 тисяч біженців рохінджа на безлюдний острів Тенгар Чар в Бенгальській затоці до листопада 2019, пише CNN.

Як наголошується, роботи по будівництву там об'єктів почнуться дуже скоро, але острів віддалений і часто страждає від повеней. Цей план обійдеться уряду країни в $ 278 млн.

У свою чергу міжнародні правозахисні організації розкритикували такий план переселення біженців.

"У відчайдушній спробі зробити так, щоб рохінджа покинули табори біженців і в підсумку повернулися до М'янми, влада Бангладеш ставить під загрозу безпеку і благополуччя біженців – рохінджа", - заявив директор південно-азіатського відділення "Міжнародної амністії" Бірадж Патнак.

У відповідь на критику з боку правозахисників, уряд Бангладеш провів дослідження умов для життя на острові. Результати дослідження показали, що острів може бути придатний для життя за умови проведення спеціальних робіт.

Читайте також: Папа Римський прибув в Бангладеш, де зустрінеться з мусульманами-рохінджа

"Незважаючи на те, що ця земля схильна до повеней під час припливів, ситуацію можна контролювати через землевпорядкування та роботу по зміцненню берегів", - заявив тоді міністр планування Бангладеш Камаль Мустафа.

За даними видання, у відповідності з планом по переселенню біженців на острові Тенгар Чар має бути побудовано близько 1,5 тис. барачных приміщень і 120 центрів для біженців.

Як повідомлялося раніше, Бангладеш і М'янма підписали угоду про повернення на батьківщину сотень тисяч біженців рохінджа, які знайшли притулок в прикордонному місті Бангладеш Кокс Базарі після їх жорстокого розгону військовими в штаті Ракхайн. Ця операція була здійснена через міжнародний тиск на М'янму, який неухильно зростає. М'янма розраховує почати приймати біженців назад протягом двох місяців після підписання документа. У Бангладеш вважають, що процес репатріації біженців закінчиться протягом року. З серпня у Бангладеш втекли понад 620 тисяч людей через військові репресії в М'янмі, які США назвали "етнічною чисткою".

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter