Чому розважальні центри небезпечні та про що мовчать їх інвестори

Факти ICTV

Травми на атракціонах нерідко повторюються в одних і тих же розважальних центрах. Чому ж так трапляється? Усі аквапарки та розважальні центри до яких звернулись Факти Тижня щоб поговорити на тему безпеки відмовились від коментарів. Невже їм є що приховувати?

Випадок, який стався минулого року у харківському аквапарку, де 20 дітей отруїлися парами хлору дивує. Його вміст перевищував норму у 25 разів. Десятирічна Еля та ще п’ятеро дітей  тоді потрапили до реанімації. Хоча працівники аквапарку радили їхати додому і просто попити молока.

Фахівець з обслуговування басейнів Вадим Лагута каже, дотримуватись балансу хлору дуже важливо: забагато – можна отруїтись, замало – підчепити заразу. Власники не завжди це контролюють. До речі про безпечну гігієну, за правилами працівники аквапарку  зобов’язані перевіряти кожного, хто заходить до закладу у пластирах. Це може бути ознакою дерматологічних захворювань. Експеримент показав, що на цю норму ніхто не зважає. Утім куди серйозніші не бактерії, а забиття, які регулярно трапляються в розважальних закладах. Але трапляються і трагічні випадки. В столичному аквапарку на хлопчика впала частина конструкції гірки, з якої він спускався. Про це у соцмережі повідомила його мама. Хлопця госпіталізували та наклали на голову 34 шви.

Дивіться: Дивна смерть у басейні на заняттях: 19 осіб не помітили як тонув першокурсник

Адвокат Михайло Присяжнюк запевняє, кожен відвідувач розважального закладу автоматично застрахований. Страховка має бути закладена у квиток. Він радить постраждалим його зберігати та одразу звертатись до поліції, а потім до суду.

Та невже, для того, щоб виправити недоліки на українських атракціонах справа обовязково має доходити до суду? Хто ж перевіряє місця, де ми відпочиваємо? З’ясовуємо, право має тільки Держслужба з питань праці.

Сьогодні інспектор ходить туди раз у 5 років. Робити це частіше заборонено. В Україні діє мораторій на перевірку малого та середнього бізнесу. Ось вам і  вся безпека. Можуть призначати позапланову перевірку якщо є звернення громадянина.

Про безпеку розважальні центри іноді починають піклуватися, тільки якщо трапиться біда. Але й відвідувачі інколи про ту саму безпеку не замислюються. І навіть правил поведінки не читають.

До слова, у Львові дівчинка померла, коли сушила волосся після басейну.