Волкер озвучив умови для Росії по Україні

Сегодня 4
Волкер озвучив умови для Росії по Україні
США можуть розглянути зняття або часткове скасування санкцій проти Росії, якщо Москва піде на певні кроки по окупованому Криму і Донбасу. Про це заявив на брифінгу спецпредставник США по Україні Курт Волкер, передає УНІАН.
Він зазначив, що Росії все важче стає переносити режим санкцій.

"Я думаю, вони розуміють, що це буде тривати ще дуже довго. Але я також бачу бажання Росії, щоб санкції були зняті", – сказав Волкер.

Також він нагадав від санкції за анексію Криму і за агресію на Донбасі, і озвучив умови для їх можливого скасування.

"Якщо вона визнає, що вона анексувала Крим, що вона вторглася на східну територію України, тоді ми можемо поговорити ... Якщо ми говоримо про Мінські домовленості, то це не тільки про припинення вогню. Вони вимагають також політичних кроків, безпеки, відновлення суверенітету України, повний контроль України її території, і тому санкції не будуть зняті до того, поки все це не буде виконано", – заявив дипломат.

Однак Волкер підкреслює, що санкції буде зняти не просто, навіть якщо Росія почне виконувати зобов'язання.
"Навіть якщо Росія виконає ці умови, і ми будемо впевнені, що вона хоче відновити суверенітет України, через механізми, які ми зараз розробляємо, санкції все ще залишаться активними через Крим", - додав він.

Як уже розповідав Курт Волкер, пропозиція Росії про введення миротворчого контингенту ООН на Донбас містять шкідливі для України елементи, але це може стати відправною точкою для досягнення компромісу.