Естонія не підтримала вимогу Угорщини щодо перегляду асоціації з Україною

Еспресо.TV

Міністерство закордонних справ Естонії виступає проти вимоги Угорщини переглянути угоду про асоціацію через закон про освіту

Про це повідомила прес-служба МЗС Естонії, передає DW.

"Угода про асоціацію між Україною і ЄС щойно набрала чинності, тож нам варто сфокусуватися на її ефективній імплементації", - йдеться у повідомленні відомства.

На думку естонського міністерства, гармонізація українського законодавства про освіту із законодавством країн ЄС є пріоритетом українського уряду.

При цьому законодавство має відповідати міжнародним зобов'язанням, які взяла на себе Україна", - зазначили в МЗС країни.

Крім того, у відомстві привітали звернення України до Венеціанської комісії Ради Європи з проханням дати оцінку мовним положенням закону про освіту.

Водночас у Німеччині не коментують вимоги Угорщини щодо перегляду угоди про асоціацію з Україною.

Однак німецькі дипломати також говорять, що сторонам варто вести діалог і дочекатися висновків Венеціанської комісії, пише видання.

"Погрози і блокади нікому нічого не дають", - зазначили в німецькому МЗС. Водночас у Берліні засмучені тим, що Україна не провела детальних консультацій з сусідами з ЄС та з представниками національних меншин до ухвалення закону про освіту.