Нижня палата Конгресу США підтримала надання Україні летальної зброї

Дзеркало Тижня 3
Нижня палата Конгресу США підтримала надання Україні летальної зброї

Обсяг американської військової допомоги Україні в наступному році не перевищить суму, виділену на 2017 рік.

Палата Представників Конгресу США підтримала проект оборонного бюджету США на 2018 рік, який передбачає виділення 350 мільйонів доларів військової допомоги, а також дозволяє надання летального оборонного озброєння Україні.

Проект "Бюджету на потреби національної оборони США в 2018 році" містить положення про спрямування військової допомоги Україні на реабілітацію поранених українських військовослужбовців в американських медичних установах, підготовку українських медиків у цій сфері, а також посилення повітряних і військово-морських сил України, повідомляє прес-служба посольства України в США.

На законодавчому рівні пропонується надати Україні радіолокаційне обладнання повітряної оборони і спостереження за надводною ситуацією, військово-морські протимінні засоби, кораблі прибережноъ і берегової охорони.

Після затвердження законопроекту нижньою палатою Конгресу його повинен схвалити Сенат, після чого документ направлять на підпис президентові США.

Читайте також: Литва продовжить постачати Україні летальну зброю

Як сообшалось раніше, комітети з питань Збройних сил США обох палат Конгресу США узгодили компромісний варіант проекту оборонного бюджету на 2018 фінансовий рік. Проект передбачає виділення $ 350 млн для України, в тому числі і на летальну зброю.

Як писав у своїй статті для DT.UA Юрій Бутусов, країни Заходу не виробили чіткої доктрини надання військової допомоги Україні, внаслідок чого постачання Києву озброєнь стало предметом ситуативних рішень.

За його словами, західна дипломатія наполягає на необхідності припинити конфлікт в Донбасі та знизити ескалацію бойових дій, проте політики країн Заходу не пояснили своїм військовим, як саме можна домогтися виконання цих цілей.

Детальніше про проблемні аспекти американської військової допомоги Україні читайте у статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter