Росіян хочуть повернути в ПАРЄ і готують відповідний проект - ЗМІ

Дзеркало Тижня
Росіян хочуть повернути в ПАРЄ і готують відповідний проект - ЗМІ

"Операція повернення" прив'язана до саміту Ради Європи у 2019 році.

Регламентний комітет ПАРЄ може підготувати проект змін до регламенту для того, щоб повернути делегацію Росії в організацію. Як повідомляє "Європейська правда", можливо сьогодні, бюро ПАРЄ спробує доручити це зробити регламентному комітету.

Повідомляється, що "операція повернення" росіян в ПАРЄ прив'язана до саміту Ради Європи у 2019 році. "Це чітко обмежує часові рамки для примирення між Страсбургом і Москвою", - сказано в повідомленні видання.

Прихильники повернення росіян вже в 2018-му році спробують змінити регламент через "постійний комітет" (Standing committee), який має право самостійно приймати рішення, в тому числі змінювати регламент.

Такі зміни спробують провести на засіданнях посткома в грудні або в листопаді. Для цього Бюро ПАРЄ, засідання якого почалося в п'ятницю вранці, має доручити регламентному комітетові підготувати проект таких змін.

Нагадаємо, напередодні Парламентська асамблея Ради Європи більшістю голосів ухвалила рішення, метою якого є зняття політичних санкцій з Росії. За задумом ідеологів, резолюція повинна заборонити ПАРЄ продовжувати дію обмежень, що накладаються на РФ, без згоди країн-членів. По суті, це ставить під питання схвалення в ПАРЄ будь-яких санкцій проти Москви. Враховуючи, що санкції повинні поновлюватися щорічно, обмеження можуть бути зняті вже в січні.

За словами представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби, прийнята резолюція є проблемою для України, але не гарантує повернення делегації РФ до ПАРЄ.

За матеріалами: Європейська правда / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter