Анджей Дуда направив зміни до закону про Інститут нацпам’яті до Конституційного трибуналу Польщі

ZAXID.NET 3

Президент Республіки Польща Анджей Дуда у середу, 14 лютого, направив до Конституційного трибуналу підписану ним поправку до закону про Інститут національної пам'яті на предмет розгляду відповідності її Конституції Польщі. Про це повідомили у Канцелярії польського президента.

За словами президента Польщі, положення закону мають бути досить точними, щоб кожен громадянин, прочитавши їх, не сумнівався, що його поведінка може бути караною або ні.

Як повідомлялося, сенат Польщі в ніч на 1 лютого ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає, зокрема, покарання за «злочини українських націоналістів». 6 лютого, Анджей Дуда заявив, що підпише зміни до цього закону. Увечері того ж дня він їх підписав. Зміни до закону набули чинності.

При цьому, як зазначає Associated Press, польський президент цього тижня заявив, що на практиці буде майже неможливо карати порушників нового закону, особливо - якщо порушення здійснюються за межами Польщі. Раніше у вівторок, 13 лютого, Дуда заявив, що планує звернутися до Конституційного суду Польщі з проханням дати оцінку нововведенням.