Угорщина знову метнула Україні ультиматум

ВГОЛОС

Ситуація в угорсько-українських стосунках не врегулюється, доки Україна не виконає дві вимоги.

Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто після зустрічі з главою МЗС України Павлом Клімкіним і спецпредставником США по Україні Куртом Волкером, інформує прес-служба МЗС Угорщини.

«По-перше, жодне з прав угорської меншини не може бути відчуджене»,- заявив Сійярто.

Друга умова – згода закарпатських угорців на зміни в законодавстві щодо освіти.

Міністр запевнив: щойно ці дві умови будуть виконані, угорський уряд не стане перешкоджати Україні.

«Доки обидві умови не виконані, на жаль, ми не можемо говорити про врегулювання ситуації», - заявив Сійярто.

Як відомо, напередодні Сійярто повідомив в ОБСЄ про напружену ситуацію в Закарпатській області, де, за його словами, проживає 150 тисяч угорців. Глава українського МЗС заявив натомість, що угорців там уже давно навіть не 100 тисяч. Угорщина закликала ОБСЄ направити постійну місію в Закарпатську область, через «напруженість» в регіоні. Разом з тим, Павло Клімкін заявив, що Україна занадто мало зробила для угорської меншини.

Нагадаємо, після прийняття в Україні нового закону про освіту в Угорщині розгорілася антиукраїнська істерія. Сусіди обіцяли блокувати будь-які ініціативи України на шляху зближення із ЄС.

Напередодні, 6 грудня, 11 держав-членів НАТО розкритикували позицію Угорщини в питанні закону про освіту і намір блокувати зближення України з НАТО. Керівники цих країн підписали спільний лист владі Угорщини, в якому вказали, що конфлікт між Україною та Угорщиною через закон про освіту не повинен входити в площину НАТО, а країни альянсу не вважають цю проблему серйозною і такою, що перешкоджає подальшому зближенню України з альянсом.