Лагард про переговори з Порошенком: Домовилися про збереження незалежності НАБУ

iPress.ua
Лагард про переговори з Порошенком: Домовилися про збереження незалежності НАБУ

"Я мала конструктивну і відкриту дискусію з президентом Порошенком про зусилля України в боротьбі з корупцією, яких очікує українське суспільство, і які мають вирішальне значення для підвищення прозорості та підзвітності, а також створення умов для сталого зростання", - йдеться в офіційній заяві Фонду, повідомляє Укрінформ.

Лагард підкреслила, що, зі свого боку, вона вважає вкрай важливим забезпечення розслідування та оперативного реагування на прояви корупції.

"У цьому зв'язку ми домовилися про необхідність збереження незалежності, а також підвищення оперативного потенціалу Національного антикорупційного бюро та Спеціальної антикорупційної прокуратури", - зазначила Лагард.

Вона також повідомила, що підтримала порядок денний президента України щодо подання законопроекту про Антикорупційний суд до парламенту в найближчі дні, згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії та домовленостей за програмою МВФ.

"Важливо, щоб всі члени парламенту об'єдналися навколо законопроекту і прийняли його як пріоритетний", - підкреслила директор-розпорядник МВФ.

Вона також запевнила президента Порошенка, що "МВФ разом з іншими міжнародними партнерами готовий надалі підтримувати Україну в боротьбі з корупцією". Крім того, Лагард закликала українську владу "прискорити реалізацію реформ, необхідних для подальшого поліпшення перспектив економіки України та її народу".

Нагадаємо, 6 грудня, голови фракцій "Блок Петра Порошенко" і "Народний фронт" Артур Герасимов і Максим Бурбак внесли до Верховної Ради законопроект, згідно з яким депутатам дозволяється звільняти директора Національного антикорупційного бюро, главу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та його заступників, а також директора Державного бюро розслідувань.

Також генпрокурор Юрій Луценко заявляє, що директор НАБУ Артем Ситник "не впорався із дотриманням чинного законодавства", займається дискредитацією українських правоохоронців і йому загрожує ув'язнення через методи роботи агентів Бюро.

29 листопада у Держміграційній службі заявили про затримання "агента" НАБУ Титункова під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій.

Чиновниця Держміграційної служби заперечує вимагання хабара в агента НАБУ.

30 листопада в НАБУ заявили про зрив спецоперації через втручання СБУ та Генпрокуратури. У заяві вказується, що працівники СБУ незаконно затримали агента НАБУ, який документував один "з епізодів за участю першого заступника голови Державної міграційної служби".

Причини того, що відбувся зрив спецоперації, на думку директора НАБУ Ситника, це відсутність права на автономне прослуховування, закон про яке не приймає парламент.

Керівники правоохоронних органів по різному трактують цей інцидент: в Бюро заявляють про зрив важливої антикорупційної операції, а в Генпрокуратурі вважають неприпустимим те, що детективи сплановано провокували чиновницю ДМС на отримання хабара.