Бутусов про відкликання Соболєва з посади голови комітету: Вчинена груба політична помилка

Гордон
Бутусов про відкликання Соболєва з посади голови комітету: Вчинена груба політична помилка

Відкликання народного депутата від "Самопомочі" Єгора Соболєва з посади голови комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції є політичною помилкою. Таку думку у Facebook висловив журналіст Юрій Бутусов.

"Учинено грубу політичну помилку, яка не приведе до якихось практичних результатів, але зате серйозно підірве головне – довіру наших західних партнерів, довіру суспільства. Не в Соболєві річ, а у зміні правил гри, які сама держава встановила і яких дотримувалася. Якби політичні рішення були наслідком правових – це можна було б мотивувати і пояснити. Але ні", – написав він.

За словами журналіста, зовнішньополітична підтримка Заходу "має головне значення для легітимізації влади".

"Без сумнівів, це серйозно ускладнить наші відносини зі США, ЄС, МВФ (Міжнародний валютний фонд. – "ГОРДОН"), і відновлювати втрачені позиції доведеться тривалий час. Замість того, щоб установити дійсно гостро необхідний контроль за діяльністю НАБУ (Національне антикорупційне бюро України. – "ГОРДОН"), тобто вести полеміку в суто правовому руслі, тепер проблему контролю НАБУ переведено в політичну площину, що зробить неможливим ефективний контроль", – заявив Бутусов.

Те, що відбувається, він назвав "абсурдом".6 грудня народні депутати України від фракцій Блоку Петра Порошенка, "Народного фронту" та "Відродження" ініціювали процедуру відставки Соболєва. Комітет визнав його роботу незадовільною.

Сьогодні Рада ухвалила проект постанови, яким відкликала Соболєва з посади голови комітету.

Соболєв очолив антикорупційний комітет Верховної Ради у грудні 2014 року.