Стандарти крові і трансплантації тканин і клітин мають бути європейськими, - Супрун

Цензор.НЕТ 1
Стандарти крові і трансплантації тканин і клітин мають бути європейськими, - Супрун

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це на суспільно-політичному форумі "Реформи під прицілом: діалог громадськості та уряду", організованому Реанімаційним пакетом реформ і Центром демократії і верховенства права, розповіла в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

"Виконання зобов'язань за Угодою про асоціацію у сфері громадського здоров'я часто залежить від комітету і парламенту, а не тільки від МОЗ. Наприклад, ми зверталися до Іванни Климпуш-Цинцадзе із запитом про включення антитютюнового законопроекту №2820 в дорожню карту пріоритетів для парламенту, але цього зробити не вдалося", - говорить Супрун.

Супрун зазначила, що для МОЗ євроінтеграційним пріоритетом є доведення до європейських стандартів крові і трансплантації тканин і клітин.

"Доведення до європейських стандартів системи поводження з кров'ю дуже важливе, адже кожен із нас має бути впевнений у безпеці після переливання крові. Так само хочемо долучитися до європейських баз і систем трансплантацій кісткового мозку, клітин і тканин. Працюємо над рішенням, документом, спільно з міжнародними партнерами. До кінця цього місяця вже матимемо результат", - говорить Супрун.

Щодо закону, який стосуватиметься громадського здоров'я, то в. о. міністра вважає, що його написання забере кілька років.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3061823