Кремль доручив провідним російським компаніям постачати позитивні новини – Reuters

Гордон 1
Кремль доручив провідним російським компаніям постачати позитивні новини – Reuters

Кремль наказав провідним російським компаніям надсилати йому новини, які демонструють керівництво країни у вигідному світлі. Про це 14 листопада повідомило Reuters із посиланням на семисторінковий документ, який опинився в розпорядженні видання.

Зазначають, що інструкції в жовтні надіслали 45 компаніям російського енергетичного сектору, зокрема "Роснефти", "Газпрому" і "Новатеку".

У документі йдеться, що новинний потік має вписуватися у два напрямки: "життя налагоджується" і "було – стало".

Як приклад позитивних новин у документі наводять історію "про досягнення бригади кузбаських шахтарів під керівництвом Євгена Косьміна, яка в липні 2017 року видобула 1,6 млн тонн вугілля, установивши місячний рекорд, що викликає аналогії зі стахановським рухом у СРСР", пише видання.

Компанії повинні надсилати позитивні новини щотижня, у понеділок або найпізніше – у першій половині дня у вівторок, зазначають у матеріалі.

Стверджують, що 12 жовтня міністерство енергетики та представники 17 державних і 28 приватних компаній провели зустріч, на якій обговорили "зусилля для покращення іміджу влади". За даними агентства, ініціював захід перший заступник глави адміністрації президента РФ Сергій Кирієнко.

Його представник, а також міненерго і прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков не відповіли на прохання видання про коментар.

18 березня 2018-го в Росії пройдуть президентські вибори. За даними РБК, чинний глава держави Володимир Путін уже визначився, що буде балотуватися.