Рада має намір встановити місцеву складову критерієм оцінки тендерної пропозиції для ряду товарів в системі ProZorro

Гордон 1
Рада має намір встановити місцеву складову критерієм оцінки тендерної пропозиції для ряду товарів в системі ProZorro

Верховна Рада під час вечірнього засідання 7 грудня ухвали законопроект №7206 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку промислового виробництва, а також малого і середнього підприємництва, передає кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".

"За" проголосував 241 нардеп.

Проектом закону пропонують внести зміни до закону "Про публічні закупівлі".

"Зокрема, пропонують визначити категорію товарів, робіт або послуг (предмет неспеціалізованої закупівлі), згідно з переліком Кабінету Міністрів України, під час закупівлі яких єдиним критерієм оцінки є ціна. Для всіх інших товарів, робіт або послуг критерієм оцінки пропонують установити наведену ціну – ціну, вказану учасником у тендерній пропозиції і автоматично перераховану в електронній системі закупівель з обов'язковим урахуванням місцевої складової в предметі закупівлі, а також інших нецінових критеріїв (у разі їх установлення замовником) за математичною формулою, установленою законом", – зазначено в пояснювальній записці.

Водночас пропонують, що в загальній оцінці тендерних пропозицій критерію місцевої складової відводять не менше ніж 20%, ціні – не менше ніж 70%.

Законопроектом установлюють, що на показник критерію місцевої складової впливають наявність сервісних центрів для обслуговування предмета закупівлі на території України (не застосовується для закупівлі робіт або послуг), а також коефіцієнт локалізації виробничої собівартості предмету закупівлі.

Під час розрахунку цього коефіцієнта враховують:

  • вартість сировини, основних матеріалів, напівфабрикатів та комплектувальних виробів, допоміжних та інших матеріалів;
  • заробітна плата та інші виплати працівникам, зайнятим у виробництві;
  • амортизація основних засобів;
  • витрати на оренду земельних і майнових паїв, будівель, споруд, інших об'єктів нерухомої власності;
  • витрати на опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення та інше утримання виробничих приміщень;
  • фінансові витрати (відсотки за кредитами, позиками), комісії щодо гарантій, оплати за лізинговими контрактами, що входять до валових витрат щодо законодавства, акредитиви на страхові продукти, які законодавчо закріплені як обов'язкові види страхування, відсотки за власними облігаціями, інвестиційними сертифікатами тощо;
  • інші складові виробничої собівартості предмету закупівлі.

Законопроект ініціювали депутати від Радикальної партії Олег Ляшко (голова фракції), Віктор Галасюк, Віктор Вовк та низка інших.

Система ProZorro працює з початку 2015 року. 17 лютого 2016 року президент України Петро Порошенко підписав закон "Про публічні закупівлі", який передбачає введення електронної системи для всіх державних закупівель товарів і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. грн, а для робіт – дорівнює або перевищує 1,5 млн грн.

З 1 серпня 2016 року система ProZorro стала обов'язковою до використання на всій території країни.

1 серпня 2017 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що завдяки ProZorro протягом року вдалося заощадити 19,1 млрд грн державних коштів.