1,5 тис іноземцям заборонили перетинати кордон України через поїздки до анексованого Криму

iPress.ua
1,5 тис іноземцям заборонили перетинати кордон України через поїздки до анексованого Криму

"Протягом 2017 року складено майже 2,3 тисячі адмінпротоколів за ст. 204-2 КУпАП за порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї. Крім того, прийнято майже 1500 рішень про заборону в'їзду в Україну іноземним громадянам за такі порушення, у тому числі більше сотні артистам та діячам культури", - йдеться у повідомленні прес-центру Державної прикордонної служби.

Від початку 2018 року виявлено 30 осіб, які незаконно відвідували Крим. Одна з порушниць була зупинена в п'ятницю, 12 січня, в аеропорту "Київ". Жінка прилетіла в Україну з Мінська. Однак, як стало відомо прикордонникам, вона відвідувала півострів з порушенням українського законодавства. Пасажирка була відправлена назад, їй заборонили в'їзд в Україну на три роки.

Також 810 осіб перебувають під підозрою з цієї ж причини.

Відзначено, що в'їзд на територію тимчасово окупованого Криму через закриті Україною пункти пропуску передбачає кримінальну та адміністративну відповідальність за ст. 332-1 КК або ст. 204-1 і ст. 204-2 КУпАП.

Нагадаємо, 1 січня 2018 року на кордоні розпочала роботу система фіксації біометричних даних для громадян 71 країни.

27 грудня 2017 року Україна запустила тестовий режим біометричного контролю на кордоні з Росією.

Біометричний контроль на адміністративному кордоні з окупованим Росією Кримом не стосується громадян України, які проживають на півострові.

Нова система фіксації біометричних даних не тільки дозволяє контролювати термін перебування в країні, але і підключена до баз даних Інтерполу. На кордоні перевіряються паспорти, ID-картки, водійські посвідчення і навіть техпаспорти.