Трамп нової стратегії щодо Ірану: Головний спонсор тероризму у світі ніколи не отримає ядерної зброї

Гордон 1
Трамп нової стратегії щодо Ірану: Головний спонсор тероризму у світі ніколи не отримає ядерної зброї

Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон не підтверджує повного дотримання Тегераном умов ядерного договору, і попередив, що Сполучені Штати можуть вийти з угоди. Про це він сказав, презентуючи нову стратегію Вашингтона щодо Ірану, ідеться в повідомленні Білого дому.

"Іран перебуває під контролем фанатичного режиму, який захопив владу в 1979 році і змусив гордих людей підкоритися екстремістському правлінню. Цей радикальний режим здійснив набіг на багатство однієї з найстаріших і найяскравіших націй і поширив смерть, руйнування і хаос у всьому світі", – заявив Трамп.

Трамп згадав захоплення посольства США в Тегерані в 1979 році і підтримку Іраном терористів, які вчинили у США атаки 11 вересня 2001 року. За його словами, є дані, що Тегеран передає технології КНДР.

Трамп назвав ядерну угоду "однією з найгірших односторонніх угод, у які коли-небудь вступали США" і звинуватив Ірак у численних порушеннях договору.

Він заявив, що одним з елементів нової стратегії є нові санкції проти Ірану, також США мають намір протидіяти загрозам своїй країні і союзникам, які несуть іранські ракети.

"Ми не будемо продовжувати скочуватися дорогою, де очікуваний підсумок – більше насильства, більше терору і реальної загрози ядерної атаки з боку Ірану", – підкреслив Трамп.

Американський президент відмовився продовжувати сертифікацію ядерної угоди з Іраном і заявив про намір консультуватися з союзниками про те, як вийти з неї.

"Як ми бачили в Північній Кореї, чим довше ми ігноруємо загрозу, тим сильнішою вона стає. Саме тому ми впевнені, що головний спонсор тероризму у світі ніколи не отримає ядерної зброї", – резюмував Трамп.

20 липня 2015 року Рада Безпеки ООН схвалила угоду, спрямовану на обмеження ядерної програми Ірану в обмін на зняття з нього санкцій. Іран гарантував, що відмовиться від ідеї створення ядерної зброї.

За 10 років, у разі виконання Іраном умов ядерної угоди, усі обмеження й умови, що містяться в цій резолюції ООН, припинять дію.

У травні 2017 року президент США Трамп заявив, що Іран відповідає за нестабільність на Близькому Сході. За його словами, влада Тегерана фінансує постачання озброєння і навчання загонів бойовиків, які "несуть руйнування і хаос".

Палата представників Конгресу США підтримала законопроект про нові санкції щодо Росії, Ірану і КНДР.

У липні заступник міністра закордонних справ Ірану Аббас Аракчі заявив, що Трамп намагається вивести США з ядерної угоди, переклавши всю відповідальність за зрив на Іран.

Сьогодні міністерство фінансів США занесло в санкційний список іранський "Корпус вартових ісламської революції" і чотири компанії.