Кабмін запропонував Раді продовжити імплементацію мовної статті закону про освіту до 2023 року

Дзеркало Тижня 58
Кабмін запропонував Раді продовжити імплементацію мовної статті закону про освіту до 2023 року

Україна має намір виконати рекомендацію Венеціанської комісії. Рішення повинна прийняти Верховна Рада.

Кабінет міністрів України ухвалив і передав до Верховної Ради законопроект, яким пропонується продовжити перехідний період імплементації мовної статті закону "Про освіту" з 2020 до 2023 року.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич повідомила, що дану зміну необхідно прийняти для реалізації пропозицій Венеціанської комісії. За її словами, це дозволить більш плавно імплементувати мовні статті по відношенню до національних меншин.

Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня 2017 року. Згідно ст. 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти будуть починати вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то нею можливе викладання однієї або декількох дисциплін.

Читайте також: В Угорщині заперечують домовленості з Україною щодо закону про освіту

Як повідомлялося, Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) не підтримала звинувачення Угорщини у звуженні прав нацменшин у статті про мову навчання в законі "Про освіту", проте рекомендувала Україні продовжити перехідний період до повноцінного застосування мовної статті. 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна / DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter