Робили в поспіху і економили на всьому. Будівельник табору, де загинули троє дітей, розповів про реконструкцію закладу

Новое Время
Робили в поспіху і економили на всьому. Будівельник табору, де загинули троє дітей, розповів про реконструкцію закладу

Один з будівельників, який брав участь в реконструкції дитячого табору Вікторія в Одесі, де через пожежу загинули троє дітей, розповів про те, як будували заклад.

Про це повідомляє Думська.

"Фактично ми були субпідрядниками, виконували свою частину роботи. Але точніше нас можна назвати "шабашниками "- ніяких документальних свідчень нашої роботи на цьому об'єкті немає. Платили по мінімуму. Багато виконавців обурювалися тим, що заради економії грошей і часу їх змушують відступати від технології ", - розповів він.

За його словами, зовнішні стіни корпусу будували досвідчені фахівці, не з Одеси, які були обурені роботою в поспіху і відмовилися давати будь-які гарантії щодо виконаної роботи.

"Вони розповідали, що для остаточної усадки дерева будівля повинна відстоятися не менш року - перенести всі сезони, весь діапазон температур і параметрів вологості повітря. Фахівці обурювалися тим, що їх змусили зробити всю роботу за чотири місяці. У результаті вони відмовилися від будь-яких гарантій і поїхали, так і не підписавши жодного документа. Ніби як і грошей їм в результаті недоплатили", - додав будівельник.

Співрозмовник видання також зазначив порушення при протипожежному просоченні бруса, з якого будували стіни корпусу.

"Протипожежні просочення бруса, з якого збирали зовнішні стіни, проводили прямо на будмайданчику - так це потрібно за технологією. Ніякого спеціального устаткування: прямо під час шліфування дерево покривають спеціальним вогнетривким складом, який проникає на 1-2 сантиметри і ніби як повинен захистити від відкритого вогню ззовні. Як поведе себе такий брус в разі сильної пожежі - сказати не можу, під верхнім шаром там залишається цілком горюча, добре просушена деревина", - розповів будівельник.

Учасник реконструкції також розповів, що будівельників на цьому об'єкті квапили з роботами, хоча при цьому економили на оплаті.

"Всіх будівельників на цьому об'єкті дуже сильно квапили, а гроші - це взагалі окрема розмова. За моїми підрахунками, ціни були "загнуті" мінімум в три-чотири рази, а роботи проводили найбільш "економному" режимі. Ми працювали - жити ж треба, намагалися робити все по-людськи", - каже чоловік.

Причиною пожежі співрозмовник Думської вважає проводку.

"Думаю, пожежа, дійсно, почався з електропроводки - кажуть, там було багато проблем. Заощаджували на всьому, від перетину проводів до якості монтажу. І те, що сигналізація не працювала, як годиться, мене теж не дивує...", - підсумував будівельник.

Видання зазначає, що всього на реконструкцію Вікторії пішло понад 60 млн грн (якщо рахувати разом зі спорткомплексом).

У 2016 році управління капбудівництва уклало з Південь-Укрбуд додатковий договір ще на 11 млн грн. Йшлося про встановлення автоматичної пожежної сигналізації, яка так і не спрацювала під час пожежі.

Нагадаємо, пожежа в таборі Вікторія виникла близько 23:30 п'ятниці, 15 вересня. Вогонь повністю знищив двоповерховий дерев'яний будинок, в якому на момент пожежі перебували 42 дитини. Після гасіння пожежі рятувальники виявили обгорілі останки двох дітей. Пізніше повідомили, що на попелищі знайшли рештки третьої загиблої дівчинки. Також двоє дітей 2006 р.н. були госпіталізовані .

За фактом пожежі і загибелі дітей поліція почала кримінальне провадження за попередньою кваліфікацією ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України. Рятувальники повідомили, що в таборі кілька місяців не працювала протипожежна сигналізація. Директора закладу забрали в лікарню через проблеми з серцем.