Саакашвілі неможливо екстрадувати – адвокат

Гордон
Саакашвілі неможливо екстрадувати – адвокат

Адвокат екс-президента Грузії, колишнього голови Одеської ОДА Михайла Саакашвілі Маркіян Галабала заявив, що його підзахисного не можна екстрадувати. Про це він розповів "Українським новинам".

Галабала пояснив, що особу без громадянства, яка до цього проживала і продовжує проживати в Україні, не можна видати іншій країні.

Адвокат додав, що це передбачено українським законодавством.

Президент Петро Порошенко видав указ про втрату Саакашвілі громадянства 26 липня на підставі недостовірних даних, поданих політиком у Державну міграційну службу України. Зокрема, Саакашвілі не вказав, що проти нього в Грузії відкрито кримінальні провадження. Порошенко підкреслив, що політик міг оскаржити це рішення у Вищому адміністративному суді України, і він як президент погодився б із судовим висновком.

5 вересня Україна отримала від Головної прокуратури Грузії запит про розшук, узяття під варту й екстрадицію Саакашвілі. До цього міністр юстиції Грузії Тея Цулукіані заявляла, що Україна відмовляла у видаванні Саакашвілі у 2014-му і 2015 році.

За словами заступника глави Міністерства юстиції України Дениса Чернишова, екс-президента Грузії не буде екстрадовано на батьківщину, поки в Грузії не завершать розгляду кримінальних справ щодо нього.