Гройсман доручив реформувати СІЗО: працівникам підвищать зарплати до 7 тис. грн

Еспресо.TV
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Мін'юсту провести реорганізацію Пенітенціарної служби - підвищити зарплати службовцям і привести умови утримання ув'язнених до європейських вимог

Про це повідомив у своєму Facebook генпрокурор України Юрій Луценко.

"За моїм поданням прем'єр-міністр Гройсман доручив міністру юстиції провести реорганізацію Пенітенціарної служби. Основні завдання: повне оновлення керівного складу, підвищення зарплати службовцям до 7 тис. грн, приведення площі утримання ув'язнених до європейських вимог, конкретні антикорупційні рішення в питаннях тюремного виробництва, харчування, рішень про УДО", - написав Луценко.

Такі заходи вжито на тлі скандальних подій у СІЗО Одеси - вбивства підозрюваним працівниці та катування силовиками утримуваних.

  • Нагадаємо, 17 серпня в Одесі на території СІЗО заарештований вбив працівницю ізолятора й розчленував її тіло.
  • За словами прокурора Одеської області Олега Жученка, підозрюваний у скоєнні вбивства і розчленування жінки-інспектора практично безконтрольно проживав не в камері, а в господарському блоці, куди заманив жертву.
  • Прокуратура Одеської області виявила факти нелюдського поводження із затриманими в Одеському СІЗО та розпочала розслідування за фактом перевищення службових повноважень його співробітниками. На підтвердження цих даних надано відповідні відеозаписи.
  • Гепрокурор Юрій Луценко підняв питання повного оновлення системи виконання покарань під час зустрічі прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом.