Глава МЗС Угорщини закликав направити на Закарпатті спеціальну моніторингову місію ОБСЄ

Гордон 1
Глава МЗС Угорщини закликав направити на Закарпатті спеціальну моніторингову місію ОБСЄ

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто запропонував скерувати в Закарпатську область України, де проживають представники угорської національної меншини, спеціальну моніторингову місію ОБСЄ. Про це він сказав сьогодні у Відні на засіданні Ради міністрів ОБСЄ, повідомляє "Європейська правда".

"Леді і джентльмени, ми занепокоєні напруженістю в Закарпатській області, де проживає 150 тисяч угорців. Там відбувалися антиугорські демонстрації, до яких долучилися жителі інших регіонів України, у ході яких відбувалися наруги над національними символами і скандувалися антиугорські гасла. У зв'язку з цим ми наполягаємо на постійній присутності спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Закарпатській області", – заявив Сіярто.

12 листопада у Берегові представники партії "Свобода" прийшли до будівлі міської ради і зняли з неї прапор Угорщини. Вони спробували його підпалити, але поліція завадила це зробити. Правоохоронці відібрали в активістів прапор і повісили його назад.

Про "антиугорські демонстрації" на Закарпатті – не повідомляли.

Відносини між Угорщиною та Україною погіршились після ухвалення Верховною Радою 5 вересня закону "Про освіту", який розширює використання української мови в навчанні.

10 вересня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав український закон "ганебним і безчесним" і розпорядився, щоб угорські дипломати не підтримували жодної української ініціативи в міжнародних організаціях.

26 вересня у МЗС Угорщини заявили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС. За словами Сіярто, закон порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом.

Згідно з переписом населення, проведеним у 2001 році, у Закарпатській області України проживає 151,5 тис. угорців.