ОСББ можуть незабаром почати конфісковувати майно за комунальні борги

АСН
ОСББ можуть незабаром почати конфісковувати майно за комунальні борги
ОСББ можуть незабаром почати конфісковувати майно за комунальні борги

Новий закон про житлово-комунальні послуги не зробить пеню дієвою нормою боротьби з боржниками в цій сфері, а конфіскація майна незабаром запрацює. Таку думку висловив директор спеціальних програм центру «Психея» Геннадій Рябцев на прес-конференції, передав кореспондент АСН.

"Якщо б дійсно ставилося завдання вибити борги з населення, то ставилася б пеня не 0,01%, а 1%, тому що 3,65% за рік - це набагато менше, ніж інфляція, і ті, хто не платили за комунальні послуги, можуть і далі не платити", - зазначив експерт.

За його словами, відповідно до закону, повинні запрацювати ті механізми, які швидше змусять розплачуватися за боржників їхніх сусідів.

При цьому Рябцев додав, що конфіскація майна боржників поки не застосовувалася, проте, не виключено, що механізми для реалізації цієї норми незабаром з'являться і будуть застосовуватися. Причому застосовувати їх будуть не тільки і не стільки органи державної влади, скільки, наприклад, такі структури, як ОСББ.

Нагадаємо, 5 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон "Про житлово-комунальні послуги", який, як передбачається, буде сприяти демонополізації і дерегуляції в сфері житлово-комунальних послуг, підвищенню їх якості, забезпеченню контролю над їх здійсненням, оновленню житлового фонду та підвищенню ефективності його управління.

Також читайте наші найцікавіші новини у ASN Telegram, Facebook та Twitter