Україна спрямувала до СОТ третій позов проти Росії

Дзеркало Тижня
Україна спрямувала до СОТ третій позов проти Росії

У МЕРТ наполягають, що обмежуючи імпорт української продукції, РФ порушує свої зобов'язання перед СОТ.

Україна надіслала вимогу про консультації з Росією до Всесвітньої торговельнлї організації у зв'язку з численними обмеженнями РФ імпорту української продукції, повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

У 2013-2015 році Росія застосувала ряд обмежувальних заходів щодо імпорту соків, пива, кондитерської продукції, шпалер українського походження, пояснили в МЕРТ.

Експорт соків знизився з 72 млн доларів у 2013 році до 400 тисяч доларів в першому півріччі 2017 року, пива - з 400 тисяч доларів у 2013 до 400 доларів у 2015, після чого експорт українського пива РФ припинився. У 2013 році експорт кондитерської продукції в становив 482 млн доларів, а в першому півріччі 2017 року - 663,7 тисяч доларів. У 204 році в РФ було експортовано українських шпалер на 201 млн доларів, в 2015 - на 66 млн, а у першому півріччі 2017 - на 26,6 млн доларів.

Українська сторона наполягає, що обмеження імпорту українських товарів суперечить зобов'язанням РФ перед СОТ, а також положень Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року, Угоди про спрощення процедур торгівлі, Угоди про технічні бар'єри в торгівлі та Угоди про застосування санітарних та фітосанітарних заходів.

Український позов стане першим в Органі врегулювання спорів СОТ, в якому оскаржуються положення Угоди про спрощення процедур торгівлі.

Згідно з процедурою, у російської сторони є 10 днів, щоб направити відповідь на отриману вимогу. Після підтвердження готовності РФ буде узгоджено час і місце проведення консультацій.

Читайте також: Понад половини вугілля імпортується в Україну з Росії

Як повідомляла торговий представник України Наталія Микольська в інтерв'ю DT.UA,у Всесвітній торговельній організації розглядається чотири суперечки між Україною та Росією: у двох з них Україна виступає позивачем, а ще в двох – відповідачем.

В одному з українських позовів йдеться про залізничне сполучення та вагони: у цій справі українська сторона просунулася найбільше, рішення у ній очікується у квітні 2018 року.

Другий позов України стосується заборони транзиту – ця справа рухається повільно.

Перший позов РФ проти України стосується антидемпінгових заходів щодо імпорту нітрату амонію. Зараз ця справа находися в стадії розгляду спору, рішення можна очікувати не раніше першого кварталу наступного року.

Друга справа – комплексний позов РФ проти України щодо санкцій і маси інших обмежень, у тому числі заходів з протидії агресії.

Детальніше про суперечки між Україною і Росією в СОТ читайте інтерв'ю Наталії Микольської DT.UA у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter