Ізраїль оголосив про вихід з ЮНЕСКО слідом за США

Новое Время
Ізраїль оголосив про вихід з ЮНЕСКО слідом за США

Ізраїль слідом за США прийняв рішення про вихід зі складу Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), повідомив прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньягу.

Як передає 9-й канал, Нетаньягу дав вказівку Міністерству закордонних справ Ізраїлю приступити до підготовки виходу з ЮНЕСКО паралельно з США.

За його словами, рішення Білого дому про вихід з ЮНЕСКО є "сміливим і моральним". "Ця організація перетворилася на театр абсурду, який замість того, щоб займатися збереженням історії, спотворює її", - сказав він.

Нагадаємо, що 12 жовтня Державний департамент США офіційно оголосив про вихід країни зі складу ЮНЕСКО.

Вашингтон пояснив своє рішення необхідністю фундаментальної реформи в організації та триваючою "антиізраїльсьою упередженістю" (в 2011 році ЮНЕСКО надала Палестинській автономії статус повноправного члена, що викликало обурення США і Ізраїлю) і збільшенням заборгованості в організації.


ЮНЕСКО - спеціалізована установа ООН, що відповідає за питання освіти, науки і культури. Організація була створена в 1945 році, її штаб-квартира розташована в Парижі. До складу ЮНЕСКО входять майже 195 держав.