Миротворча місія ООН на Донбасі є ключовим завданням року, - Геращенко

Еспресо.TV
Миротворча місія ООН на Донбасі є ключовим завданням року, - Геращенко

Ключовим завданням України на 2018 року є розгортання миротворчої місії ООН на всій окупованій території Донецької і Луганської областей
На цьому наголосила перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час брифінгу "Третя річниця Мінських домовленостей: перспективи імплементації" у ВР, передає Еспресо.TV.

"Ключовим завданням для України на 2018 рік є тема миротворців", - сказала вона. Геращенко підкреслила, що у такої миротворчої місії мають бути широкі повноваження. "Українська сторона говорить про те, що миротворча місія ООН має працювати на всій окупованій території аж до україно-російського кордону, про те, що миротворча місія повинна отримати дуже широкий зрозумілий мандат такої тимчасової адміністрації, примусу до миру і допомоги не тільки в моніторингу безпекової ситуації, а й в допомозі встановлення миру на окупованій території", - сказала представник України в ТКГ.

Геращенко також наголосила на неприпустимості ініціативи окремих політиків поетапно вводити таку місію. "Це повне підігрування Росії, тому що в Росії кожен етап закінчується там, де вони розпочали гру", - наголосила віце-спікер.

Говорячи про можливі терміни введення такої місії, Геращенко наголосила, що ця тема є непроста і потребує складних дискусій.

"Спочатку має зайти оціночна так звана місія, яка має оцінити, які масштаби трагедії і який потрібен контингент миротворчий. Після цього має бути прийняте рішення, і також мова йде про кілька місяців розгортання такої місії. Але ключове - це відповідна Резолюція ООН", - підкреслила вона.

Водночас Геращенко зазначила, що такі ініціативи в ООН наразі блокує РФ. У зв’язку з цим, за її словами, важливим є діалог з партнерами України, щоб знайти компроміс і щоб така резолюція стала можливою.

Читайте також: 20 тисяч миротворців для Донбасу. Чому "блакитні каски" небезпечні для України

  • Нагадаємо, 5 вересня 2017 року за підсумками зустрічі американського дипломата Курта Волкера з помічником російського президента Владиславом Сурковим - Володимир Путін підтримав ідею з розміщенням миротворців у зоні російсько-українського військового конфлікту на Донбасі. Однак він наполягає, що миротворчий контингент має бути розміщено лише на лінії розмежування.
  • 20 вересня президент Петро Порошенко повторно звернувся до Радбезу ООН з проханням про розгортання міжнародного миротворчого контингенту у зоні бойових дій на сході України. Вперше Україна просила про це ще навесні 2015 року.
  • Спецпредставник США з питань України Курт Волкер заявляв, що Росія не може брати участі в миротворчій місії на Донбасі.
  • Волкер заявив, що присутність миротворчої місії ООН на сході України буде актуальною до проведення місцевих виборів, після яких відповідальність за безпеку в регіоні перейде до українського уряду.
  • 22 січня 2018 року глава МЗС України Павло Клімкін зауважив, що перемовини з Росією щодо введення миротворців ООН на Донбас досі проходять складно.
  • Зустріч помічника президента Росії Владислава Суркова та спецпредставником Держдепу США з питань України Куртом Волкером відбулась 27 січня у Дубаї. Представники Росії та США обговорили розміщеннямиротворців на території Донбасу, поновлення російських офіцерів у Спільному центрі з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін та закон про реінтеграцію Донбасу.
  • Одразу після зустрічі помічник президента Росії Владислав Сурков назвав "конструктивними" пропозиції Курта Волкера щодо миротворців на Донбасі.
  • Німецькі миротворці в майбутньому можуть приєднатися до місії на Донбасі, якщо відповідне рішення буде прийнято на рівні Ради безпеки ООН.