Гройсман направив до Львова спецкомісію, яка має вичистити місто від сміття

Новое Время
Гройсман направив до Львова спецкомісію, яка має вичистити місто від сміття

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман направив до Львова спеціальну комісію для вирішення проблеми з вивозу побутових відходів.

"Завтра я направляю у Львів віце-прем’єр-міністра з питань регіонального розвитку і ЖКГ Геннадія Зубка, який очолить комісію Мінекології та ДСНС", - заявив він під час інспекції стану доріг у Київській області, передає Укрінформ.

За словами глави уряду, спецкомісія має допомогти Львівській облдержадміністрації "вичистити Львів від сміття".

Гройсман вкотре звинуватив владу міста і львівського міського голову Андрія Садового зокрема у бездіяльності щодо вирішення сміттєвої проблеми Львова. Він наголосив, що за рік можна було побудувати новий полігон для побутових відходів, але цього не було зроблено протягом останніх 11 років.

Він також зауважив, що весь рік системно допомагав Львову вирішувати питання вивезення і утилізації сміття.

Напередодні Володими Гройсман доручив голові Львівської ОДА Олегу Синютці розібратися з проблемою вивозу сміття.

Нагадаємо, що прем’єр Володимир Гройсман на засіданні уряду 14 червня звинуватив мера Львова Андрія Садового в тому, що він протягом 11 років не зміг вирішити сміттєву проблему, маючи для цього абсолютно всі повноваження і ресурси.

У відповідь Андрій Садовий заявив, що очікував від прем’єра "більш адекватної відповіді на офіційне попередження про екологічну загрозу, спричинену сміттєвою блокадою 800-тисячного міста, ніж елементарне хамство".


Колапс системи утилізації сміття у Львові стався після пожежі на сміттєзвалищі у селі Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області. 30 травня 2016 року приблизно о 15:30 на звалищі сталося обвалення сміття. Під завалами загинули троє пожежників і один комунальник.

Пізніше влада Львова була змушена вивозити сміття на полігони в інших областях України, що викликало спротив як з боку місцевої влади, так і на державному рівні.