Рік після спроби перевороту: У Туреччині продовжили режим надзвичайного стану

5 канал 1
Рік після спроби перевороту: У Туреччині продовжили режим надзвичайного стану

У понеділок, 17 липня, на засіданні Великого національного зібрання у Туреччині було вирішено продовжити режим надзвичайного стану в країні ще на три місяці. Про це повідомляє агенція "Анадолу".

"Рішення про продовження режиму надзвичайного стану ще на три місяці набуде чинності 19 липня 2017 року", – зазначається у повідомленні.

Зауважимо, що саме 19 липня спливав термін дії попереднього рішення про запровадження надзвичайного стану. Його ввели торік після спроби перевороту.

Довідка: у ніч із 15 на 16 липня 2016 року група військових, які виступили проти чинного уряду та президента Ердогана, із використанням зброї намагалася захопити владу. На вулицях Анкари та Стамбула з'явилася військова техніка. Загинули понад 90 людей. У спробі державного перевороту влада звинуватила проповідника Фетулаха Гюлена, який мешкає у США. Протягом року після події турецька влада звільнила 150 тисяч держслужбовців, ще 50 тисяч заарештувала.

Нагадаємо також, що у квітні 2017 року в Туреччині пройшов референдум, що посилив президентські повноваження. Щоправда, такі зміни до Конституції підтримали 51% виборців, а 49% - висловилися проти. Опозиція та активісти вийшли на вулиці, протестуючи проти результатів неправомірного, на їхню думку, голосування.