Нацгвардієць не може виконувати функції поліцейського, – Найєм

ZIK 1

Згідно проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правових засад діяльності Національної гвардії України» №6556, військовослужбовці Нацгвардії дублюватимуть деякі обов’язки Національної поліції. І проблема у тому, що нацгвардієць не навчений миттєво приймати рішення, адже це військова структура.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного ток-шоу «Прямим текстом» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат України від фракції БПП Мустафа Найєм.

«Справа в тому, що логіка і вчинки поліцейського продиктовані тим, що він бачить у конкретній ситуації, тобто він сам приймає рішення. А нацгвардієць дотримується чітких наказів, які він повинен виконувати, адже це військова структура. І зараз змішавши ці функції, є ризик, що будь-яка система зможе застосовувати силу так, як вона хоче. Тому проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правових засад діяльності Національної гвардії України» №6556 протирічить і логіці, і нашій стратегії», – розповів Найєм.

Також він сказав про те, що цей законопроект лобіюють правоохоронні органи для правоохоронних органів.

«Якщо побачити список авторів законопроекту, то переважно це є люди, які раніше працювали в міліції або поліції. І тут, звісно, виникає професійна та кастова історія. Тобто це закон, який дійсно просувається з боку правоохоронних органів для правоохоронних органів. Можливо, одна з причин полягає у тому, що у східних регіонах України в багатьох департаментах поліції є недобори і вони, залучивши Нацгвардію, якось хочуть це компенсувати. Але проблема у тому, що вони працюватимуть не тільки на лінії фронту, а й у інших містах України», – додав він.