Відмовив у пільговому проїзді: перевізник заплатить 2 тис. грн демобілізованому бійцю АТО (Відео)

5 канал
Відмовив у пільговому проїзді: перевізник заплатить 2 тис. грн демобілізованому бійцю АТО (Відео)

Дві тисячі гривень моральної компенсації відсудив військовий у Кривому Розі у перевізника, який відмовся його везти безплатно.

Демобілізований військовослужбовець 93-ї механізованої бригади Сергій Бойко повертався разом із родиною зі свята, оплатив проїзд дружини та дітей, а сам показав посвідчення учасника бойових дій. Водій в грубій формі відмовився везти чоловіка. Той вийшов із салону і склав акт про відмову в пільговому проїзді та позов до суду.

"Мені відмовили в пільговому проїзді. За сім'ю я заплатив. За себе я показав посвідчення. На що почув відповідь "Ні. Пільгове зайняте". Так що ти або платиш, або виходиш. Скандалити далі не захотілося, тому що дивився на сім'ю, на дітей, і бачив паніку в їхніх очах", – пояснив демобілізований військовослужбовець 93-ї механізованої бригади ЗСУ Сергій Бойко.

Розслідування тривало близько року. В результаті суд визнав перевізника неправим і призначив виплату моральної компенсації військовослужбовцеві. Щоправда, лише п'яту частину від заявленої суми у десять тисяч гривень.

"Ця перемога досить важлива не тільки для одного конкретного учасника АТО. Вона важлива для всієї спільноти міста тому, що не тільки ветерани війни мають право на пільговий проїзд. Як цього права досягти, як його захистити, звісно, правовими методами й в тому числі це може бути звернення за безоплатною вторинною правовою допомогою, звернення до суду", – пояснила юрист безоплатної правової допомоги Наталя Кожем'яка.

Перевізник може оскаржити рішення суду протягом місяця.