Олександр Савченко: В Україні руйнуються залишки соціальної справедливості

ZIK 3

У державному сегменті є зарплати по 200 тисяч гривень, але є і по 3 тисячі. Такої ситуації немає в жодній країні світу, і це є неприпустимо, адже веде до розвалу крани.

Таку думку висловив економіст, фінансист, заступник голови НБУ у 2005-2009 роках Олександр Савченко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK).

«Є загальноприйняті нормативи, які стимулюють високий ВВП країни. Це витрати на культуру, науку, освіту, охорону здоров’я та інновації, що власне і складає бюджет розвитку. Натомість запропонований бюджет України на 2018 рік є бюджетом стагнації», – констатував Олександр Савченко.

Експерт пояснює, що в наслідок такого бюджету, коли гроші вкладають у силовий сектор, а не розвивають економіку, населення з кожним роком стає біднішим. Відтак, відбувається руйнація соціальної справедливості.

«Як ми можемо говорити про мінімальну зарплату у 4100, а мінімальну пенсію у 1,5 тисячі гривень. У Європі мінімальна пенсія дорівнює 60% від мінімальної зарплати, однак в Україні ігнорується така справедливість. Відтак, найбільший удар інфляції на себе беруть найбідніші люди в країні – пенсіонери», – підкреслив фінансист.

До того ж, наголосив він, є величезний розрив між мінімальними зарплатами в державному секторі, чого немає в жодній країні світу.

Читайте також: Підвищення «мінімалки» загрожує розколом у суспільстві, – екс-міністр

«У державному сегменті є зарплати по 200 тисяч гривень, але є і по 3 тисячі. Однак такої ситуації немає в жодній країні світу, і це є неприпустимо, адже веде до розвалу крани. Найбільші зарплати мають бути у президента і прем’єра, натомість судді не можуть отримувати в 5 разів більше, ніж у президент», – запевнив Олександр Савченко.

Читайте також: У мережі показали, чи можна з українською зарплатою випити кави в Дубайській опері