Президент отримав право призначати членів НКРЕКП поза конкурсом

5 канал
Президент отримав право призначати членів НКРЕКП поза конкурсом

Верховна Рада надала право Президенту України в особливих випадках призначити членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. За закон №7342-1 про внесення змін до закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" проголосували 233 депутати, передає "Укрінформ".

"З 27 листопада 2017 року в складі регулятора працюють лише три члени, а, отже, роботу регулятора заблоковано. Відтак, неможливо виконувати вимоги нещодавно прийнятого Верховною Радою України закону "Про ринок електричної енергії". Ситуація, що склалася, може створити серйозні виклики для залучення міжнародних інвестицій в Україну, сталого функціонування енергетичної системи держави та проходження осінньо-зимового періоду 2017-2018 років. А також погіршить позиції України в рейтингу сприятливості ділового середовища "Doing Business", - йдеться у документі.

З метою вирішення цієї ситуації пропонується надати Президенту України повноваження поза конкурсом призначити декількох членів регулятора на короткий період до моменту призначення нових членів регулятора за результатами відкритого конкурсного відбору.

Таким чином, глава держави отримав право призначати членів регулятора у кількості, рівній кількості вакантних посад, до моменту призначення членів регулятора, обраних за результатами відкритого конкурсного відбору, але не більше, ніж на три місяці.