Нардеп Левченко назвав "смішною" застава в 1,4 млн грн для депутата Київради Кримчака

Гордон
Нардеп Левченко назвав

Солом'янський районний суд Києва увечері 15 вересня відпустив депутата Київради Сергія Кримчака під заставу розміром 1,4 млн грн. Про це у Facebook повідомив позафракційний народний депутат Юрій Левченко.

"Це того Кримчака, якого за моїм зверненням нарешті затримало НАБУ (Національне антикорупційне бюро України. – "ГОРДОН") за багаторічне розкрадання столичної землі, і який лише готівкою задекларував понад 1,3 млн грн у 2016 році. Цирк", – написав нардеп.

За його словами, прокурори перерахували "величезні активи Кримчака" і вимагали тримання під вартою або заставу розміром 25 млн грн, але суддя Ірина Усатова "на свій розсуд зменшила заставу до сміхотворних (для Кримчака) розмірів".

"Усатова, очевидно, була заангажована та добре "вмотивована", – заявив Левченко.

Він зазначив, що звернувся до керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького із проханням "якомога швидше" подати апеляцію та повідомити про майбутнє засідання суду, щоб на ньому могли бути присутніми представники громадськості.

"Лише суттєва присутність громадськості та ЗМІ дасть хоча б шанс на нормальне рішення суду", – уважає нардеп.Левченко повідомляв, що на засідання суду у справі Кримчака приходили його колеги з Київради, щоб узяти його на поруки. Адвокат Кримчака Ігор Черезов стверджував, що його підзахисного після суду доправили до Лук'янівського СІЗО в Києві.

Депутата Київради Кримчака затримали 13 вересня.

За версією слідства, у 2010–2011 роках він організував злочинну схему заволодіння трьома земельними ділянками загальною вартістю понад 3,5 млн грн.