Підвищення цін на паливо - одна з головних причин подорожчання продуктів

Сегодня 33
Підвищення цін на паливо - одна з головних причин подорожчання продуктів

Вартість продуктів на протязі 2017 р сильно змінилася, в уряді зазначають, що головною причиною стало збільшення експорту. Економісти ж впевнені, що є кілька причин різкого подорожчання продуктів харчування в цьому році. Один з найголовніших факторів, який вплинув – це зростання цін на паливо та енергоносії.

"Зокрема дизельне паливо зросла на 22% за останній рік, що дуже важливо для аграріїв. Це, як і зростання цін на інші елементи собівартості, переноситься виробниками і торговцями на ціну товару", – пояснює в коментарі сайту "Сегодня" Андрій Новак голова комітету економістів України.

Схожу позицію висловив і Борис Кушнірук, глава експертно-аналітичної ради українського аналітичного центру, він розповів, що Україна в цьому році зіткнулася з немонетарною інфляцією, природа якої пов'язана не з тим, що друкувалися гроші або росли доходи населення. В цьому році проблеми пов'язані з тим, що на зовнішніх ринках почали зростати ціни на всі сировинні товари.

"Існує кореляція між цінами на сировинні товари. Драйвером для цих товарів виступає нафту, а потім, за нею з певним лагом починають рухатися всі інші сировинні товари. З огляду на, що наші аграрії вже давно орієнтуються на ціни на зовнішніх ринках, то в зв'язку з цим вони і визначають, за якою ціною готові продавати ці товари в Україні", – зазначає Кушнірук.

Нагадаємо, що раніше "Сегодня" розповідав, скільки українців доведеться заплатити за новорічне меню.