Новинський: Ми – представники партії миру, а партія війни піде на смітник історії

Гордон 1
Новинський: Ми – представники партії миру, а партія війни піде на смітник історії

Більшість українців підтримує ідею введення на Донбас миротворчого контингенту, заявив народний депутат від Опозиційного блоку Вадим Новинський, коментуючи зустріч із головою британсько-українського товариства лордом Річардом Різбі, повідомляє сайт політичної сили.

"Для того, щоб розвести конфліктні сторони на Донбасі й домогтися припинення вогню, необхідна резолюція Ради Безпеки ООН. Після чого на сході України повинен з'явитися миротворчий контингент. Такий варіант підтримує більше ніж 75% українців", – сказав Новинський.

Він додав, що гості конференції поцікавилися, що опозиція думає про ситуацію в Україні.

"Адже думки опозиції та влади дуже часто різняться. Як правило, влада все показує в дуже красивому вигляді. Це завдання номер один – як досягти миру. Ми – представники партії миру, і я впевнений у тому, що з прийняттям цієї резолюції партія війни потерпить повну поразку і піде на звалище історії", – заявив політик.

Різбі сказав, що це була "дуже чесна розмова про те, які труднощі й можливості стоять перед Україною і головне – як досягти миру на Донбасі".

Обговорення введення миротворчої місії ООН на Донбас поновилося після того, як 5 вересня президент РФ Володимир Путін заявив, що наявність миротворців пішла би на користь вирішенню конфлікту на сході України. Він висловився за те, щоб миротворчі війська розміщувалися на лінії зіткнення сторін і "ні на яких інших територіях". Того ж дня Росія подала відповідний проект резолюції на розгляд Ради Безпеки ООН.

У Києві на це заявили, що миротворці повинні бути на всій окупованій території. Анонсували, що президент України Петро Порошенко представить своє бачення миротворчої місії на Донбасі під час сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку 20 вересня.

11 вересня в розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель Путін припустив, що озброєна місія ООН для охорони іноземних спостерігачів може перебувати в районі збройного конфлікту на Донбасі не тільки на лінії зіткнення. У Держдепартаменті США заявили, що мандат миротворців ООН повинен поширюватися на всю окуповану територію Донбасу аж до кордону із РФ.