Reuters: за безпекою під час ЧС-2018 стежитимуть російські казаки, які воювали на Донбасі та в Сирії

5 канал 1
Reuters: за безпекою під час ЧС-2018 стежитимуть російські казаки, які воювали на Донбасі та в Сирії

Російські напіввійськові формування, які зібралися забезпечувати безпеку на Чемпіонаті світу з футболу в Росії, складаються серед іншого з казаків, які брали участь в таємних військових кампаніях Кремля в Україні та Сирії.

Про це повідомляє "Новое время" з посиланням на Reuters.

За інформацією агентства, щонайменше 19 учасників цих формувань билися або на боці бойовиків на сході України, або на стороні армії президента Башара Асада в Сирії як приватні військові контрактники.

Журналістам вдалося встановити їхні особи і підтвердити, що вони мали стосунок до напіввійськових формувань, зв'язавшись з родичами, друзями та іншими козаками, після того, як ці люди були вбиті або взяті в полон. Ця кількість, ймовірно, могла б зрости, якби в список були включені ті, хто живий.

Казаки кажуть, що члени загонів, які беруть участь у збройних конфліктах, виступають, як приватні особи.

Однак є підтвердження, що казачі формування підтримують подібні операції. Перш за все, вони часто організовують похорон загиблих в боях в Сирії і в Україні з усіма почестями і публікують поминальні промови.

Казачий командир Олександр Аніщенко в розмові з Reuters сказав, що близько 200 членів казачого товариства Всевелике військо Донське охоронятимуть території біля стадіону Ростов-Арена під час матчів ЧС-2018.

Під час запеклих бойових дій на початку 2015 року отаман Батайського міського казацького товариства Всевеликого війська Донського Святослав Борисов опублікував в своєму профілі в соціальних мережах фотографії, зроблені на окупованих територіях сходу України, включаючи два знімки, на яких він стоїть біля згорілого танка.

Борисов сказав на цьому тижні, що доставляв бойовикам гуманітарну допомогу і не брав участі в бойових діях.

"Я чисто з гуманітарною місією. До зброї не торкався. Я допомагав людям, яким холодно і голодно", – стверджує він.

Роман Заболотний, ростовський казак і член Всевеликого війська Донського, минулого року був захоплений бойовиками Ісламської держави в Сирії, де брав участь в бойових діях як приватний військовий контрактник, сказали його знайомі казаки.

Всього понад 800 представників щонайменше шести місцевих казацьких загонів патрулюватимуть вулиці, фан-зони та місця базування команд протягом п'яти тижнів, поки буде йти чемпіонат, сказали отамани казацьких військ і регіональні чиновники.

У деяких регіонах Росії вони також будуть задіяні як стюарди чи волонтери в дні матчів, сказали казачі командири.

Дивіться також: